Polski Fundusz Rozwoju będzie współpracował z innymi firmami przy zdobywaniu kontraktów w Indiach. 15 maja podpisano porozumienie, w ramach którego Famur i Polski Fundusz Rozwoju dołączyły do zawiązanej w kwietniu grupy partnerów.

  • Polskie firmy branży górniczej nastawione są na ekspasję na rynek indyjski.
  • W kwietniu polskie firmy sektora wydobywczego zawarły porozumienie dot. współpracy na rynku indyskim.
  • Polski Fundusz Rozwoju i Famur dołączyły do porozumienia.

Firmy te mają wspólnie zdobywać zamówienia na rynku indyjskim w sektorze górniczym i energetycznym, dzięki tworzeniu ofert dostosowanych do specyfiki i potrzeb tamtejszych klientów.

Wspomniane porozumienie zobowiązuje partnerów do współpracy przy pozyskiwaniu zamówień na rynku indyjskim w branży górniczej i energetycznej. Ma ono pozwolić na konkurowanie z innymi podmiotami oferującymi swoje produkty, usługi i urządzenia na rynku indyjskim, a także optymalizować koszty i umożliwić realizację długofalowej strategii rozwoju sektora ukierunkowanej na ekspansję zagraniczną.

Prezes Famuru Mirosław Bendzera o porozumieniu

"Dzisiejsze porozumienie tworzy branżową platformę współpracy, która dzięki połączeniu kompetencji i potencjałów jej partnerów pozwoli zbudować kompleksową ofertę dopasowaną do specyfiki, potrzeb i oczekiwań rynku indyjskiego. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z innymi partnerami będziemy mogli z powodzeniem realizować całościowe projekty w sektorze górniczym i energetycznym, jednocześnie promując polską technologię, know-how oraz markę Made in Poland" - ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Famuru Mirosław Bendzera.

Współpraca partnerów na rynku indyjskim może wzmocnić pozycję Polski w oczach zagranicznych inwestorów i podnieść konkurencyjność polkiej oferty. Taka forma współpracy może ułatwić zarządzanie dużymi projektami oraz pozyskiwanie środków na ich realizację. "Tym samym, dzięki uzupełnianiu wzajemnych kompetencji, polskie firmy otwierają sobie realne możliwości ekspansji nie tylko w Indiach, ale docelowo także na innych rynkach" - ocenił Bendzera.

Polski Fundusz Rozwoju koncentruje się wokół wspierania ekspansji zagranicznej polskiego przemysłu oraz budowania konkurencyjnych rozwiązań biznesowych. - Indie jako jeden z największych producentów węgla na świecie oraz innych surowców są dla Polski ważnym partnerem na rynku maszyn wydobywczych i szerzej - Inteligentnej Kopalni - powiedział wiceprezes PFR Bartłomiej Pawlak nadzorujący program Inteligentna Kopalnia.

Uczestnicy porozumienia chcą jak najlepiej wykorzystać szansę na rynku indyjskim, ponieważ Polska postrzegana jest w Indiach jako kraj o wielkich kompetencjach w sektorze wydobywczym.

Grupa JSW również chce działać w Indiach

Działania na rzecz współpracy m.in. na rynku indyjskim na początu roku deklarowała również Jastrzębska Spółka Węglowa. Grupa JSW przy współpracy ze spółką ZOK z grupy EXME Berger Group będzie starała się o kontrakt z firmą Coal India Limited, która zamierza wdrożyć odmetanowanie w jednej ze swoich kopalń w pobliżu miejscowości Ranchi.

Z kolei jesienią zeszłego roku JSW i indyjski koncern stalowy Jindal Steel and Power Limited zawarły porozumienie o współpracy, dotyczące doradztwa oraz projektów inwestycyjnych w sektorze wydobywczym. Firmy planują prowadzenie analiz i badań potencjalnych wspólnych projektów inwestycyjnych w branży wydobywczej.

Źródło: PAP / fot. Wikimedia Commons


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij