20 stycznia – 2 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów budowlanych Budma odbyły się ponownie targi Intermasz, prezentujące najnowsze propozycje z zakresu maszyn i sprzętu budowlanego.

Na początku 2018 roku w stolicy Wielkopolski ponownie spotkali się producenci i dystrybutorzy maszyn, urządzeń, sprzętu budowlanego oraz specjalistycznego. Zaprezentowali oni swoją najnowszą ofertę maszyn i urządzeń budowlanych podczas jednych z najważniejszych w Polsce targów branży budowlanej – Budma. Ekspozycja liderów oraz program targów przyciągają co roku ogromne liczby zwiedzających. Wśród nich każdego roku znaczącą część stanowią handlowcy, wykonawcy, inwestorzy oraz architekci i projektanci. W tym roku w wydarzeniu brało udział blisko 1000 wystawców (blok targów Budma, Kominki, Intermasz, Infratec), a w przeciągu czterech dni Targi odwiedziło 46 000 gości. Zgłoszono ponad 150 nowości produktowych oraz odbyło się 100 konferencji, prezentacji, szkoleń i wydarzeń towarzyszących.

Pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, przyznano 42 Złote Medale MTP. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregowi kryteriów, wytworzonym na podstawie najwyższej klasy technologicznej. DwaZłote Medale MTP w ramach Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz 2018 przyznano firmom Mecalac Polska oraz Wacker Neuson. Mecalac Polska została uhonorowana za koparkę kołową Mecalac 9MWR, której seria zrewolucjonizowała pojęcie koparek obrotowych, dzięki naturalnie zbalansowanej wadze oraz obniżonemu środkowi ciężkości. Z kolei firma Wacker Neuson otrzymała wyróżnienie za koparkę gąsienicową Wacker Neuson ET18. Jest to jedyna tego typu maszyna z systemem pionowania nadwozia i ramienia kopiącego VDS oraz szybkozłączem hydraulicznym Easy Lock. Jej masa ok. 2 t pozwala na bezproblemowy transport na standardowej lawecie.

Targi Budma uznawane są za jedne z najważniejszych wydarzeń targowych branży budowlanej, a także tych organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Można na nich znaleźć wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozyskać specjalistyczną wiedzę, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim odbyć spotkania biznesowe. Już dzisiaj zapraszamy na 28. Edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, która odbędzie się 5-8.02.2019 r. w Poznaniu.

Tekst: Joanna Glapińska / fot. A. Górska-Zychla, A. Gocek


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij