W artykule przedstawiono możliwości wykorzystania drobnoziarnistych kruszyw recyklingowych, które z powodzeniem mogą być stosowane w technologii produkcji zapraw cementowych.

W przeprowadzonym eksperymencie badawczym receptą wyjściową składu wszystkich badanych zapraw była zaprawa cementowa o proporcji wagowej składników 1:3 oraz w/c = 0,5. Na jej bazie kruszywo naturalne zastępowano objętościowo kruszywem recyklingowym, konieczne było więc wykonanie badania oznaczającego gęstość poszczególnych kruszyw.

W przeprowadzonych badaniach, uzyskane wyniki pomiarów odnoszono do zaprawy referencyjnej, która stanowiła zaprawę cementową z udziałem 100% piasku naturalnego, zwana dalej zaprawą referencyjną.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 4/2017, str. 39-43.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij