Chińska korporacja LiuGong uruchomiła w Polsce nowe inwestycje. Końcem września 2017 roku w Warszawie oficjalnie otwarto europejską siedzibę firmy i w Stalowej Woli zainaugurowano działalność Regionalnego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych.

Zadaniem Europejskiej Centrali Regionalnej LiuGong w Warszawie jest wspieranie rozwoju działalności firmy na rynku europejskim – wzmacnianie obecności chińskiej korporacji na starym kontynencie, jak również gromadzenie w jednym miejscu kluczowych dla firmy specjalistów, by zapewnić jak najlepsze wsparcie klientów i regionalnych dystrybutorów maszyn produkowanych w zakładach LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Dzięki położeniu Polski w centralnym punkcie Nowego Jedwabnego Szlaku warszawska siedziba ma także zacieśniać współpracę między oddziałami LiuGong na świecie.

Ponieważ nasz biznes jest lokalny, musimy rozumieć potrzeby naszych klientów. Odpowiadać na nie i reagować od razu. Chcemy być tam, gdzie oni, żyć tym, czym oni żyją i pracować w ich miejscu pracy –mówi Howard Dale, przewodniczący LiuGong Dressta Machinery. – Dzięki naszej Regionalnej Centrali będziemy bliżej dostawców i klientów, dostarczając im w krótkim czasie wszystkiego, czego potrzebują. Nowa Regionalna Centrala LiuGong w Warszawie przyczyni się do wzrostu LiuGong Europe poprzez umiejscowienie kluczowego personelu w centralnym punkcie Europy – dodaje.

Centrala w Warszawie koncentruje się na sprzedaży oraz na marketingu we wszystkich regionach Europy, będąc zarazem ważnym centrum globalnego wsparcia dla klientów LiuGong. Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby LiuGong w Polsce obecny był Xu Jian, Ambasador Chin w Polsce, który podkreślał ogromną rolę Polski, jako kraju leżącego na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, oraz wyrażał zadowolenie z dynamicznie rozwijającej się współpracy gospodarczej między Polską a Chinami. Na spotkaniu obecni byli również prezes LiuGong Huang Haibo, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Otwarcie siedziby w Warszawie to nie jedyne wydarzenie związane z LiuGong. Zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz, LiuGong Europe, LiuGong Dressta oraz kadry zarządzającej LiuGong w Chinach w ostatnich miesiącach 2017 roku uczestniczyli także w uroczystym odsłonięciu nowych inwestycji w kompleksie produkcyjnym LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli – nowoczesnego Europejskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Budowlanych, nowej linii produkcyjnej, która dostarczać będzie do 1000 sztuk maszyn rocznie, oraz Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych, wysyłającego tysiące części do klientów. Nowe Centrum to kluczowy element wsparcia technicznego sieci dystrybutorów LiuGong oraz klientów w całej Europie. Dla stalowowolskiego zakładu i firmy LiuGong oznacza to wzrost obrotów oraz dodatkowy prestiż, bo tylko stamtąd będą wysyłane części marki LiuGong na całą Europę i części marki Dressta na cały świat.

To nie jest inwestycja jednorazowa. Od lat inwestujemy w zakład w Stalowej Woli i zamierzamy to kontynuować – mówi Hou Yubo, wiceprezes LiuGong Dressta Machinery. – Chcę podkreślić, że otwierając nowe inwestycje, takie jak Europejskie Centrum Badawczo-Rozwojowe, potwierdzamy nasze zaangażowanie i pokazujemy, że koncern LiuGong traktuje Polskę bardzo poważnie – dodaje. Nowe Centrum Dystrybucji Części dołączyło do dziewięciu centrów LiuGong na całym świecie, zapewniając szybsze dostawy części poprzez zastosowanie bardziej efektywnych i sprawnych metod oraz zwiększoną zdolność magazynowania oryginalnych części LiuGong i Dressta.

 Źródło: materiały LiuGong Dressta Machinery

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij