Małopolski wojewoda wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej dla węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4. W realizacji tej inwestycji Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wspierają samorządy.

Koszty realizacji tego zadania zostaną podzielone pomiędzy GDDKiA (50%) oraz samorząd wojewódzki i samorząd gminny.

W ramach inwestycji rozbudowana zostanie jezdnia autostrady – mają zostać zbudowane pasy włączania i wyłączania na odcinku A4 Kraków-Tarnów, powstać dwa wjazdy na jezdnię autostrady oraz łącznice jednopasowe, jednokierunkowe, które zostaną włączone do drogi wojewódzkiej DW 964 przez rondo jednopasowe typu średniego.

Nowy węzeł ułatwi komunikację zarówno pomiędzy gminami, jak i z Niepołomicką Strefą Inwestycyjną, do której codziennie dojeżdża 870 pojazdów ciężarowych i około 4300 samochodów osobowych.

Realizację projektu zaplanowano na lata 2018-2019.

Źródło: https://inzynieria.com

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij