Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie subtelnie spadają. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje teraz 6.810,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.

- W przyszłym roku surowce przemysłowe, w tym metale, będą brać oddech z powodu wolniejszego wzrostu popytu na metale w gospodarce Chin, która jest największym na świecie ich odbiorcą - twierdzą analitycy BMI Research - 2018 rok będzie charakteryzować słabszy wzrost wydatków na infrastrukturę w Chinach i mocniejsze starania chińskich władz, aby zapanować nad spekulacyjnymi działaniami na rynku nieruchomości.

Szefowie miedziowej spółki wydobywczej Antofagasta przewidują, że popyt na metal w Chinach wzrośnie w 2018r. o 3-4 procent, podczas gdy w 2017 wzrost ten wyniesie 4-5 proc.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME straciła 7 dolarów i zatrzymała się na kwocie 6.826 USD za tonę.

Źródło: http://hutnictwo.wnp.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij