Tegoroczne Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które odbyły się od 29 sierpnia do 1 września w Katowicach, odwiedziło ponad 20 000 zwiedzających.

Organizatorem Targów jest Polska Technika Górnicza S.A., której akcjonariuszami są kluczowi producenci maszyn i urządzeń górniczych (Grupa KOPEX, Grupa FAMUR, FTT Wolbrom, Carboautomatyka, Damel, Komag). Wśród zwiedzających można było znaleźć reprezentantów kopalń, centrów wydobywczych oraz spółek węglowych, którzy z zainteresowaniem poznawali najnowszą ofertę kierowaną do polskiego górnictwa podziemnego i odkrywkowego.

Targi „KATOWICE 2017” to przede wszystkim nowoczesne technologie. Ich najlepsze przykłady doceniono w ramach konkursu Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych „Innowacyjny Produkt – KATOWICE 2017”. Zwycięzcami zostały firmy KGHM Zanam i Nitroerg, Damel, Fama oraz Inova, których rozwiązania musiały spełniać kryteria innowacyjności zawarte w definicji podanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Otwarcia targów dokonała Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, która podczas wystąpienia podkreśliła:

Chcemy budować polską energetykę oraz gospodarkę w oparciu o bezpieczny miks energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będą miały niezwykle istotne miejsce.

W uroczystym otwarciu wzięli udział także wiceminister w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski oraz prezydent Katowic – współgospodarz targów – Marcin Krupa.

Rok 2017 jest wyjątkowy dla Targów „KATOWICE” nie tylko ze względu na liczbę wystawców czy zwiedzających, ale też na fakt, że branża górnicza po latach mozolnej restrukturyzacji bardzo dynamicznie się rozwija, a polskie firmy i krajowy know-how zyskują na znaczeniu. Polska jest obecnie poważnym graczem na wszystkich kontynentach – puentował Marek Brzenczek, organizator targów i prezes zarządu Polskiej Techniki Górniczej S.A.

Targom towarzyszyła także konferencja branżowa „Węgiel w okresie transformacji energetycznej” organizowana przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się za dwa lata.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij