25 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie prasowe organizowane przez dolnośląską firmę Stal- -Hurt zajmującą się produkcją materiałów eksploatacyjnych z blachy HardoxR.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli mediów oraz innych dziedzin branży budowlanej, którzy mieli możliwość bliższego poznania specyfiki działalności firmy oraz kierunków jej rozwoju.

Podczas spotkania zaproszeni goście zapoznali się z najbardziej innowacyjną w ostatnich latach działalności firmy inwestycją, jaką jest system obróbki blachy Hardox R technologią Water-Jet. Dolnośląski Stal-Hurt od 1990 roku przeszedł drogę z małej rodzinnej firmy do najnowocześniejszego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją materiałów eksploatacyjnych z blachy HardoxR. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie konstrukcjami stalowymi, obejmując zasięgiem głownie kopalnie, kamieniołomy i żwirownie.

Obecnie z wyrobów tej firmy korzystają przedsiębiorstwa m.in. z branż: metalowej, wydobywczej, drogowej, budowlanej czy recyklingowej.
Przede wszystkim stawiamy, na jakość oraz indywidualne podejście do każdego klienta – mówi Józef Ptak, senior rodzinnej firmy z Marciszowa, uznając to za najlepszy przepis na sukces firmy Stal-Hurt. – Inwestujemy w nowe maszyny, które pozwalają nam na jeszcze lepszą obróbkę materiałów zgodnie z przekazanymi nam indywidualnymi wytycznymi. Zadowolony klient to taki, który zawsze do nas wróci. Ostatnie lata pokazują, że ta strategia okazała się trafna – dodaje.

Jedną z najważniejszych inwestycji w ostatnich latach było zaimplementowanie obróbki blachy HardoxR technologią Water-Jet. Dzięki zastosowaniu cięcia wodnego zamówiony materiał nie jest narażony na dodatkowe obciążenia mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Pozwala to na uzyskanie gotowego wyrobu niemal bez dodatkowej obróbki, co jest niezmiernie ważne przy produkcji części z bardzo twardych blach Hardox 550, Hardox 600 oraz Hardox Extreme.

Firma stała się liderem na rynku ze względu na szeroki wachlarz usług, gdyż poza zastosowaniem technologii Water-Jet Stal-Hurt oferuje m.in. cięcie plazmą, gazem, laserem, a także: wiercenie, obróbkę mechaniczną czy walcowanie. Dodatkowym atutem firmy jest posiadanie bardzo dobrze wyposażonego składu, co zapewnia klientom pewną i terminową dostępność towaru oraz realizację zamówień. Firma od 2008 roku jest partnerem SSAB, czyli jednego ze światowych liderów produkcji części eksploatacyjnych i wśród usługodawców w zakresie blach trudno ścieralnych. Efektem tej współpracy jest możliwość zaoferowania klientom firmy Stal-Hurt blachy trudno ścieralnej najwyższej jakości. Ponadto firma wzbogaciła swoją wiedzę oraz długoletnie doświadczenie o umiejętności know-how, które pozwalają obsługiwać klientów z najbardziej wymagających branż, m.in.: wydobywczej, recyklingowej, drogowej, energetycznej, rolniczej czy zbrojeniowej.
Dzięki temu, że jesteśmy partnerem Hardox Wearparts uzyskaliśmy potwierdzenie wysokiej jakości naszych usług. Zamawiające u nas firmy mają pewność, że dostarczony produkt spełni ich oczekiwania. Współpraca ze szwedzką hutą SSAB zaowocowała również tym, że w naszych magazynach stale posiadamy wszystkie rodzaje oraz rozmiary blachy Hardox. To powoduje, że możemy niemalże natychmiast rozpocząć pracę nad zleceniami dla klientów, którzy się do nas zgłaszają. Co ważne – nie ma dla nas lepszego i gorszego odbiorcy. Niezależnie od wielkości zamówienia – robimy je jak najlepiej. Wszystko zgodnie z zasadami szwedzkiej firmy SSAB – mówi Józef Ptak.

Materiały prasowe organizatora


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij