5-7 czerwca w Ustroniu odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa IPOEX pt. „Materiały Wybuchowe. Badania – Zastosowanie – Bezpieczeństwo”.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Przemysłu Organicznego. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Górniczo- Hutniczej.

Konferencja IPOEX jest organizowana cyklicznie od 2004 roku. Jej główny cel to stworzenie forum dla naukowców i praktyków do przedstawienia i omówienia bieżących zagadnień związanych z problematyką wytwarzania i bezpiecznego stosowania materiałów wybuchowych. Podczas trzydniowych obrad uczestnicy konferencji wysłuchali wielu referatów i wystąpień (wygłoszono 28 prelekcji i zaprezentowano 17 posterów), których tematyka obejmowała m.in. takie zagadnienia, jak: chemia i technologia wytwarzania materiałów wybuchowych, bezpieczeństwo stosowania ich w górnictwie podziemnym i odkrywkowym, bezpieczeństwo procesów przemysłowych oraz utylizacja materiałów wybuchowych.
Konferencja IPOEX rokrocznie skupia w jednym miejscu liczne grono uczestników z obszaru górnictwa odkrywkowego węgla brunatnego, surowców skalnych i innych kopalin, a także z instytutów badawczych, ośrodków akademickich oraz firm związanych z branżą materiałów wybuchowych. Konferencję IPOEX wspierały firmy: Nitro-Chem S.A., Nitroerg S.A., Mesko S.A. oraz Austin Powder Polska Sp. z o.o., a patronat medialny sprawował magazyn „Kruszywa”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację konferencji IPOEX 2017 i przyczyniły się do jej sukcesu i już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która planowana jest na 11-13 czerwca 2018 r.

Przygotowła: Redakcja Magazynu KRUSZYWA na podst. mat. organizatora


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij