10 maja odbyła się coroczna debata w ramach Salonu Kruszyw pt. „Jak być lepszym w branży?”. Organizatorem spotkania był Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa skalnego.

Salon Kruszyw już od kilku lat towarzyszy kieleckim targom Autostrada-Polska. W tym roku zmienił swoją formułę na wydarzenie trzydniowe. Organizatorami Salonu były Targi Kielce, Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Kluczowy Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego był też organizatorem debaty pod hasłem „Jak być lepszym w branży?", która odbyła się w drugim dniu Salonu Kruszyw. Jej tematyka dotyczyła dobrych praktyk, zrównoważonego rozwoju, dbałości, o jakość produkcji oraz bezpieczeństwo pracy.

Podczas debaty uczestnicy mogli wysłuchać czterech prelekcji. Michał Filipczyk z IMBiGS zaprezentował możliwości zintegrowanego raportowania dla przedsiębiorstw z branży surowców skalnych. Następnie głos zabrał Aleksander Kabziński z Polskiego Związku Producentów Kruszyw, który przedstawił projekt Branżowy Znak Jakości – „Solidne Kruszywa”. Odznaczenie ma służyć promocji etycznej postawy w branży kruszywowej. Celem wyróżnienia jest promowanie pozytywnych działań wśród producentów wszystkich rodzajów kruszyw oraz wysokiej, jakości wyrobów.

Przemysław Tomaszewski i Przemysław Bryła z firmy Lafarge- Holcim omówili bogate doświadczenia firmy związane z jej działalnością na rzecz bezpieczeństwa pracy. Szczególnie podkreślili wagę zbudowania świadomości oraz zaangażowania wszystkich pracowników, – bowiem od każdego z nich mogą zależeć zdrowie i życie innych zatrudnionych.

Prelekcje zwieńczyła dyskusja wszystkich prelegentów, którą poprowadził dr hab. inż. Stefan Góralczyk, prof. IMBiGS. Wszyscy podkreślali, że patrząc długofalowo na działania przedsiębiorców w branży, warto być odbieranym, jako solidny i wiarygodny producent kruszywa (mimo iż wydawałoby się, że łatwiej działać niezgodnie z zasadami i etyką branżową).

Dodatkowo pierwszego i trzeciego dnia Salonu Kruszyw odbyły się spotkania i prezentacje koordynowane przez Kluczowy Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Wiodącymi tematami były „Zagospodarowanie odpadów dla drogownictwa” oraz „Kiedy odpad staje się produktem”.

Autor: Marlena Machura/ redakcja Magazynu KRUSZYWA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij