16-17 marca br. w Warszawie odbyła się druga edycja konferencji „Prawo geologiczne i górnicze” zorganizowanej przez Trio Conferences we współpracy z kancelarią SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

Wydarzenie zgromadziło ponad 120 uczestników. Kilkunastu ekspertów, reprezentujących m.in. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, KGHM, Colas Kruszywa, Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową, Akademię Górniczo-Hutniczą czy Wyższy Urząd Górniczy, w ciągu dwóch dni poruszyli praktyczne aspekty zmian w prawie geologicznym i górniczym. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Zbigniew Kasztelewicz - kierownik Katedry Górnictwa Odkrywkowego Akademii Górniczo-Hutniczej, Janusz Olszowski – prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, Piotr Woźniak – prezes zarządu PGNiG, Marek Wiland – główny projektant Biura Urbanistycznego Ecoland, prezes Stowarzyszenia Urbanistów ZOIU, Małgorzata Waksmańska – dyrektor Departamnetu Prawnego Wyższego Urzędu Górniczego oraz Paweł Marek – dyrektor kopalń Colas Kruszywa.

W trakcie konferencji uczestnicy zapoznali się z planowanymi zmianami w obszarach związanych m.in. z: pozyskiwaniem i przedłużaniem koncesji, nabywaniem i dzierżawą gruntów w celu wykonywania działalności geologicznej i górniczej, nowymi zasadami zarządzania i udostępniania informacji geologicznej, postępowaniem środowiskowym w działalności górniczej, kwalifikacjami górniczymi czy nowym prawem wodnym.

Celem Konferencji było wskazanie przedsiębiorcom z sektora wydobywczego i poszukiwawczego, jak poruszać się w nowych przepisach. Eksperci podczas prelekcji i dyskusji dawali praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania nowych zapisów prawa.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij