Podczas „V edycji Szkoły Górnictwa Odkrywkowego” zaprezentowano innowacyjne technologie wydobycia i obróbki bloków skalnych na przykładzie trawertynu z Raciszyna.

Podczas „V edycji Szkoły Górnictwa Odkrywkowego”, która odbyła się w Zakopanem, Prezes MMG, Zbigniew Rybakiewicz oraz Prezes WKG, Tomasz Będkowski zaprezentowali innowacyjne technologie wydobycia i obróbki bloków skalnych na przykładzie trawertynu z Raciszyna.

Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, przedstawiciele MMG i WKG podzielili się z uczestnikami wiedzą na temat tego, jak najlepiej wybrać metody urabiania skał na bloki oraz przedstawili możliwości nowoczesnego sprzętu w przygotowaniu materiału.

- Cieszymy się, że możemy pokazać potencjał naszego parku maszynowego oraz podzielić się unikalną wiedzą z zakresu wydobycia i obróbki kamienia. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy wyjątkowy zespół profesjonalistów, który może pracować na nowoczesnym sprzęcie. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu możemy zaoferować naszym klientom usługi od A do Zpowiedział dr Zbigniew Rybakiewicz, Prezes MMG.

W trakcie prezentacji zgromadzeni goście mogli między innymi zobaczyć, jakie zastosowanie w urabianiu bloku ma linka diamentowa, jak efektywnie używać pił z łańcuchem tnącym oraz poznać inne metody obróbki. Użycia wszystkich technik zostały przedstawione na przykładzie trawertynu z Raciszyna, nazywanego polskim diamentem.

- Zakład Obróbki Kamienia (ZOK) w Wojkowicach na Śląsku to najnowocześniejszy zakład kamieniarski nie tylko w Polsce, lecz także w tej części Europy. ZOK specjalizuje się w profesjonalnej obróbce kamienia i został tak zaprojektowany, by osiągał wysoką wydajność przy niskich kosztach produkcji, zawsze gwarantując najwyższą jakość. Moce produkcyjne ZOK-u dochodzą do 1000 m3 bloków miesięcznie – nie ma w Polsce drugiego zakładu, który byłby w stanie pociąć taką ilość kamienia! Praca odbywa się tu w trybie ciągłym – na dwie zmiany, dzięki czemu klienci nie muszą długo czekać na swoje zamówienie podkreślał dr inż. Tomasz Będkowski.

WKG aktywnie wspiera największą konferencję branżową Polsce. V edycja Szkoły Górnictwa Odkrywkowego to okazja do spotykania się środowiska naukowego z największymi i najważniejszymi przedstawicielami tego sektora rynku. Od wielu lat WKG występuje nie tylko jako jeden ze sponsorów konferencji, ale również jako ekspert w zakresie wydobycia surowca wapiennego oraz przetwarzania bloków trawertynowych.

Żródło: materiały prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij