Prawie 70 uczestników, 47 referatów – tak można by podsumować Konferencję ”Problemy Rozwoju Maszyn Roboczych”, która w dn. 24-27 stycznia br. odbyła się tradycyjnie w Hotelu Hyrny w Zakopanem.

Tematem przewodnim XXX Konferencji była „Eco i elektromobilność maszyn roboczych i pojazdów”.

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, który od 2016 jest organizatorem konferencji, zaprosił do współpracy Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Warszawską oraz Wojskową Akademię Techniczną. Wybór partnerów nie był przypadkowy, bo to oni byli inicjatorami i pierwszymi organizatorami Konferencji. Jubileuszowa Konferencja była okazją do złożenia podziękowań osobom, które wniosły szczególny wkład w jej rozwój, w nowatorskie, wartościowe działania środowiska. Osoby te zostały uhonorowane okolicznościowymi medalami.

Na Konferencji „Eco i elektromobilność maszyn roboczych i pojazdów” podczas 9 sesji tematycznych poruszano między innymi zagadnienia związane z modelowaniem, logistyką, eksploatacją, diagnostyką, mechatroniką, robotyką i bezpieczeństwem na placu budowy. Referaty wzbogacały dyskusje panelowe. Wśród niemal 70 uczestników wydarzenia byli nie tylko naukowcy – uznane autorytety w branży maszyn roboczych – ale także doktoranci i przedstawiciele biznesu. Konferencja była platformą integracji tych środowisk, co sprzyja poprawie efektywności nauki i zwiększeniu innowacyjności naszej gospodarki.

Wkrótce w IMBiGS rozpoczną się przygotowania do konferencji PRMR 2018 r. na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jej współorganizowanie zaproponowano Wojskowej Akademii Technicznej.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij