Przedstawiono pozycję Australii na światowym rynku górniczym oraz wyniki produkcyjne i stosowane technologie w wybranych kopalniach odkrywkowych wizytowanych podczas wyjazdu technologicznego pracowników Katedry Górnictwa Odkrywkowego AGH w Krakowie.

Australia jest jednym z najbogatszych w zasoby surowców mineralnych krajów świata. Na terenie całego kraju operują największe koncerny górnicze świata, takie jak: BHP Billiton, Vale, Rio Tinto czy Chine Shenenhua, eksploatując kopaliny z grup surowców metalicznych, metali nieżelaznych, metali szlachetnych, surowców budowlanych oraz surowców energetycznych. Zasoby rozlokowane są na powierzchni całego kraju i charakteryzują się wyjątkowo korzystnymi parametrami geologicznymi i górniczymi, stwarzając dobre warunki do ich zagospodarowywania zarówno metodą odkrywkową, jak i podziemną.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 1/2017, str. 28-34.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij