LafargeHolcim w Polsce został nagrodzony w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa”. Firma jest laureatem konkursu w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku za powołanie WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim.

Nagrodę przyznano podczas uroczystej gali będącej zwieńczeniem konferencji Infrastruktura Polska, organizowanej przez Executive Club.

Gala Diamentów Polskiej Infrastruktury i Budownictwa odbyła się w Warszawie 8 lutego 2017 roku. Nagrodę dla zwycięzcy w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku odebrał Federico Tonetti – Prezes Zarządu LafargeHolcim w Polsce.

Kapituła konkursu Diamenty Polskiej Infrastruktury przyznała nagrody w 8 kategoriach. LafargeHolcim doceniła w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku za powołanie do życia WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim i jej działania w zakresie edukacji na temat architektury, kształtowania krajobrazu i estetyki miejsc, a także za inspirowanie lokalnych społeczności do współtworzenia przestrzeni przyjaznych wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z ideą konkursu organizowanego przez Executive Club w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku nagradzane są podmioty kierujące się w swoich działaniach odpowiedzialnością, dbałością o interes społeczny i ochronę środowiska.

Dzięki fundacji powstało lub jest aktualnie tworzonych 12 miejsc przyjaznych mieszkańcom miejscowości położonych w sąsiedztwie zakładów LafargeHolcim. To między innymi place zabaw czy kąciki relaksu w miejscowych szkołach. Fundacja współpracuje ze społecznościami lokalnymi, samorządami, instytucjami kultury, szkołami, uczelniami wyższymi i innymi organizacjami. Wśród projektów realizowanych przez fundację są m.in.: Przygarnij Przestrzeń – autorski program, który łączy młodych architektów i lokalne społeczności, by wspólnie mogli zagospodarować przestrzeń w pobliżu zakładów LafargeHolcim, Zakręceni  w Przestrzeni – konkurs edukacyjny dla uczniów w ramach projektu ECO Miasto oraz Lider Dostępności – konkurs prowadzony w partnerstwie z Fundacją Integracja. Fundacja koordynuje również międzynarodowy konkursu architektoniczny LafargeHolcim Awards w Polsce. V edycja konkursu kierowanego do architektów  i projektantów a także młodych wizjonerów właśnie trwa. Prace konkursowe możne zgłaszać jeszcze do 21 marca 2017.

Jestem bardzo dumny z tego, co nasza fundacja osiągnęła w tak krótkim czasie, zarówno w kwestii zrealizowanych projektów jak i w kwestii rozpoznawalności i reputacji. Kiedy w kwietniu 2016 roku powoływaliśmy do życia WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim, jej celem nie była chęć zrekompensowania wpływu, jaki nasza działalność może wywierać na środowisko i ludzi – nad tymi obszarami pracujemy bowiem już od wielu lat i każdego roku odnotowujemy poprawę. Fundacja powstała, ponieważ jesteśmy przekonani, że biznes nie tylko może, ale musi być odpowiedzialny społecznie. Tylko odpowiedzialny społecznie biznes ma dziś szansę rozwoju. Każdy z nas jest przede wszystkim człowiekiem, a dopiero w drugiej kolejności pracownikiem LafargeHolcim, klientem firmy czy dostawcą. Nasze dzieci zdobywają wiedzę z wielu dyscyplin, między innymi inżynierii czy architektury i w przyszłości staną się pracownikami, klientami lub dostawcami. Dlatego uważamy, że inwestowanie zarówno w społeczności lokalne jak i w edukację architektoniczną młodych pokoleń oraz rewitalizację naszych miast to nasz WSPÓLNY interes – przekonuje Federico Tonetti, Prezes Zarządu LafargeHolcim w Polsce

To już druga nagroda dla LafargeHolcim w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa”. W 2015 roku firma zdobyła wyróżnienie w kategorii Lider Innowacji Roku za wkład w innowacyjność oraz rozwój nowych technologii dla infrastruktury drogowej i przemysłowej, a w szczególności za zastosowanie i rozwój nowatorskiego rozwiązania, jakim jest beton wałowany.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij