Prime Minerals rozpoczyna prace budowlane związane z uruchomieniem kopalni odkrywkowej rudy niklu na wyspie Sulawesi w Indonezji (Projekt Morowali).

Spółka zależna Prime Minerals – PT. Bintang Sinar Perkasa z siedzibą w Dżakarcie (Indonezja) – podpisała umowę z wykonawcą – indonezyjską firmą PT. Rajawali Nuansa Citra Mas International z siedzibą w Kendari. Kontrakt obejmuje wybudowanie elementów infrastruktury: przystani dla barek i statków, powierzchni składowania rudy oraz ciągów komunikacyjnych.

Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi za około 3 tygodnie i potrwa 8 miesięcy w ramach dwóch etapów. Wykonawca udzielił ponadto 6-miesięcznej gwarancji na wykonane roboty.

Inwestycja finansowana jest z emisji prywatnej akcji, w ramach której spółka pozyskała 6 mln zł. Na początku 2016 roku Prime Minerals otrzymał 20-letnią koncesję na wydobycie rudy niklu, która obejmuje obszar o powierzchni niemal 2 tys. ha.

Rozpoczynamy budowę kopalni rudy niklu wraz z niezbędną infrastrukturą na indonezyjskiej wyspie Sulawesi. Planujemy jak najszybsze uruchomienie wydobycia i rozpoczęcie produkcji w naszym zakładzie górniczym. Surowiec będzie sprzedawany lokalnym podmiotom zajmującym się jego przetwarzaniem. Naszym celem jest wydobycie na poziomie 100 tys. ton rudy miesięcznie już w 2017 roku – mówi Paweł Lis, członek zarządu Prime Minerals.

Prace budowlane zostały podzielone na 2 etapy.
• Etap 1 obejmuje wykonanie:
- przystani dla barek,
- 2 obszarów magazynowania urobku, zlokalizowanych w sąsiedztwie przystani,
- drogi o długości ok. 5,6 km, prowadzącej od przystani oraz obszarów magazynowania urobku do granicy lasu.
• Etap 2 obejmuje wykonanie:
- drogi od granicy lasu do miejsca wydobycia rudy niklu (długość ok. 1,9 km),
- wycinkę drzew i oczyszczenie terenu pod roboty konstrukcyjne związane z wykonaniem odkrywki.

Prime Minerals realizuje budowę kopalni wraz z niezbędną infrastrukturą, na którą składają się – odkrywka, drogi, system odwodnienia, magazynowania paliw oraz obóz główny z częściami socjalno-biurowymi i zapleczem mechanicznym. Projekt obejmuje również budowę portu z nadbrzeżem – prace konstrukcyjne przewidziano na drugą połowę 2016 roku.

Źródlo: informacja prasowa Prime Minerlas


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij