6-8 czerwca 2016 r. w Ustroniu odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa IPOEX pt. „Materiały Wybuchowe. Badania – Zastosowanie – Bezpieczeństwo”.

Gospodarzem i organizatorem wydarzenia był Instytut Przemysłu Organicznego przy współpracy z firmą JAKUSZ Sp. z o.o. Patronat honorowy nad konferencją IPOEX objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższy Urząd Górniczy, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Górniczo-Hutnicza. Podstawowym celem konferencji było stworzenie forum wymiany informacji i poglądów oraz prezentacja wyników prac badawczych związanych z problematyką wytwarzania i stosowania materiałów wybuchowych.

Organizatorom już po raz trzynasty udało się zgromadzić w jednym miejscu liczne grono uczestników spośród ośrodków akademickich, instytutów badawczych, firm związanych z obszarem materiałów wysokoenergetycznych oraz przedstawicieli branży górniczej.

Uczestników konferencji powitał dr inż. Krzysztof Bajdor, dyrektor Instytutu Przemysłu Organicznego. Podczas trzydniowych obrad uczestnicy konferencji wysłuchali wielu referatów i wystąpień. Wygłoszono 29 referatów oraz zaprezentowano 23 postery. Tematyka konferencji obejmowała m.in. takie zagadnienia, jak: chemia i technologia wytwarzania materiałów wybuchowych, technika strzelnicza, odpady i ich utylizacja, bezpieczeństwo transportu MW, bezpieczeństwo procesów przemysłowych itp.

Patronat medialny nad IPOEX 2016 objęły magazyn „Kruszywa” oraz miesięcznik „Chemik”.

Konferencję wspierały firmy: NITROERG S.A., Austin Powder Polska Sp. z o.o., ENVIBRA Sp. z o.o. oraz MAXAM Polska Sp. z o.o.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację konferencji i przyczynili się do jej sukcesu, i już dziś zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji IPOEX, która planowana jest na 5-7 czerwca 2017 r.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij