Układ technologiczny urabianie – transport – przeróbka występuje w każdej kopalni kruszyw. Jego rodzaj i wydajność wyznaczone są przez: popyt odbiorców na ilość kruszyw, rodzaje asortymentów i frakcji, a także budowę złoża.

Układy mogą być stacjonarne lub przejezdne. Choć obydwa spełniają ten sam cel, to jednak różnią się wieloma cechami, głównie wydajnością, stopniem wykorzystania złoża i organizacją pracy. W artykule przedstawiono wyniki badań porównawczych układów stacjonarnych i przejezdnych, a kryterium oceny były wskaźniki wydajności efektywnej, niezawodności pracy i wykorzystania czasu pracy.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 3/2016, str. 36-39


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij