W artykule scharakteryzowano kruszarki stosowane w przemyśle kruszyw mineralnych. Przedstawiono podział kruszarek ze względu na budowę, zdolności przerobowe oraz podano przykłady ich zastosowania.

W produkcji kruszyw łamanych ze skał zwięzłych w szerokim zakresie stosuje się rozdrabnianie jako podstawową operację technologiczną. Także w przeróbce kruszyw żwirowo-piaskowych, mając na względzie pełne wykorzystanie złoża zawierającego otoczaki, głazy i głaziki oraz produkcję frakcji żwirów i żwiro-tłuczni do 20 mm, stosuje się operację rozdrabniania. Zależnie od wielkości brył nadawy rozdrabnianie w przemyśle kruszyw dzieli się na kruszenie wstępne (grube), średnie oraz drobne.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 3/2016, str. 68-71


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij