XX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, nazywane przez specjalistów „kieleckim świętem drogownictwa”, odbyły się 31 maja – 2 czerwca br. w Targach Kielce.

Takiego dialogu jak podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa w Kielcach nie ma nigdzie indziej. W czasie wystawy w Targach Kielce rozmawiano o kierunkach rozwoju sektora drogownictwa w Polsce i Europie. Udział w wydarzeniu wzięli między innymi Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit – Podsekretarz Stanu w MIiB oraz Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP. Doskonałą oprawą do wymiany poglądów były nowoczesne maszyny, innowacyjne rozwiązania i pokazy dynamiczne.

Targi AUTOSTRADA – POLSKA po raz kolejny przypieczętowały  pozycję lidera w Europie Środkowo - Wschodniej . Na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych prezentowano produkty  ponad 471 firm z 21 krajów świata. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich państw takich jak Niemcy, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Korea, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Włochy.  Bogaty wachlarz produktów i usług oferowała także duża grupa firm z Europy Wschodniej – z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Wystawę odwiedziło 14 tysięcy zwiedzających.

Podczas targów AUTOSTRADA – POLSKA 2016 obyła się debata „Dialog się opłaca – od Białej Księgi Branży Drogowej do optymalizacji budowy dróg”. W czasie wydarzenia przedstawiono propozycje do konsultowanego przez resort infrastruktury i budownictwa projektu rozbudowy dróg w Polsce.

W programie wystawy znalazły się również takie konferencje jak „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, Problemy parkingowe obszarów zurbanizowanych”, „Uwolnienie stawek za parkowanie – optymalizacja wykorzystania przestrzeni publicznej czy drenowanie kieszeni kierowców?” oraz konferencja „Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych 2016”. Po raz piąty w ramach targów odbył się Salon Kruszyw, którego tegoroczna tematyka koncentrowała się wokół rozjaśniania nawierzchni.
Obok biznesowych spotkań i konferencji związanych z branżą budownictwa drogowego swoje miejsce znalazły również pokazy dynamiczne ciężkiego sprzętu. Na terenie wokół hal wystawienniczych sprzęt prezentowały takie firmy jak ASCO, EQUIPMENT, BERGERAT, MONNOYER i MANITOU POLSKA. Możliwość jazdy testowej oferowała również firma KH-KIPPER. Na specjalnie przygotowanym terenie
prezentowały się najnowsze koparki, wywrotki i ładowarki. Miłośnicy motoryzacji mogli również przetestować najnowsze modele marki Nissan.

Równocześnie z targami AUTOSTRADA – POLSKA odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA, XII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL oraz II Salon Europarking.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij