Podjęcie działalności związanej z eksploatacją kopalin wymaga uwzględnienia nakazów, ograniczeń wynikających z przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, z którymi są powiązane regulacje dotyczące ochrony gruntów rolnych i leśnych.

Często okazuje się, że ustalenia te w istotny sposób ograniczają możliwość podjęcia działalności górniczej lub odsuwają ją w czasie do momentu przeprowadzenia stosownych procedur planistycznych. Jak przewidzieć takie sytuacje? Na co zwracać uwagę w odniesieniu do projektowanej działalności wydobywczej? Odpowiedziom na te pytania poświęcony jest niniejszy artykuł.

Artykuł opublikowany jest w wydaniu 1/2015, str. 60-64

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij