Celem artykułu jest próba oceny stopnia wykorzystania hydraulicznej koparki podsiębiernej CAT 330D pracującej w kopalni dolomitu Dubie w różnych systemach eksploatacji.

Podano krótką charakterystykę złoża i sposób jego eksploatacji. Sprecyzowano operacje cząstkowe wykonywane przez maszynę podczas jej pracy w przodku. Wykonano chronometraże pracy koparki. W oparciu o rezultaty pomiarów określono efektywną wydajność koparki uzyskiwaną podczas załadunku mobilnego zakładu przeróbczego TEREX PEGSON 1412 oraz podczas załadunku wozidła technologicznego Biełaz 7450.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij