Kruszywa wydanie nr 1/2012
Kruszywa wydanie nr 1/2012

Mijający kwartał obfitował w wiele ważnych dla branży wydarzeń. Mieliśmy okazję spotkać się na wielu konferencjach i seminariach, na których z nieskrywaną przyjemnością mogłam obserwować, jak magazyn „KRUSZYWA. Produkcja – Transport – Zastosowanie” coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, jak staje się coraz bardziej rozpoznawalnym tytułem wśród dostępnych na rynku czasopism. Jednym z takich wydarzeń były debiutujące Targi Kruszyw Naturalnych i Wtórnych Expo KRUSZYWA, które zaadresowane były przede wszystkim do firm zajmujących się produkcją, dystrybucją i przetwarzaniem kruszyw. Cieszy mnie, że powstała taka inicjatywa, i że ta branża, która jest mi wyjątkowo bliska, nareszcie ma platformę do spotkań i wymiany doświadczeń. Oczywiście dalsze losy tej inicjatywy leżą w naszych rękach – to od nas zależy,czy Sosnowiec stanie się w przyszłości również zagłębiem kruszywowym Polski. Z wielkim zainteresowaniem będę obserwowała dalszy rozwój targów, z nadzieją, że po pierwszej edycji nastąpią kolejne, które na stałe wpiszą się w kalendarium wydarzeń branżowych, a obecność na nich będzie dla was wszystkich punktem obowiązkowym. Szanowni Państwo, z przyjemnością oddaję w Państwa ręce kolejny numer magazynu „KRUSZYWA”, wchodząc tym samym z Państwem już po raz drugi w Nowy Rok. Korzystając z okazji, w nadchodzącym 2012 roku życzę Państwu wielu sukcesów zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym, realizacji planów i marzeń, a także tylko takich problemów, które da się szybko i łatwo rozwiązać! Do zobaczenia w pełnym wyzwań Nowym Roku!

Czasopismo - artykuł

Gospodarowanie wodami przez zakłady eksploatujące piaski i żwiry

Jednym z kluczowych problemów, z którymi przychodzi się zmierzyć przed podjęciem działalności związanej z eksploatacją kruszyw, jest uregulowanie na drodze administracyjnej gospodarki wodno-ściekowej na terenie zakładu górniczego (przeróbczego). W artykule autor opisuje obowiązujące wymogi względem gospodarowania wodą (np. jej poboru, wykorzystania, odprowadzania) i ścieków powstających w związku z działalnością.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij