Asfalty drogowe, produkowane i sprzedawane przez LOTOS Asfalt, znajdziemy na większości dróg w całej Polsce, jednak zupełną nowością jest zastosowanie ich w mieszance mineralno - asfaltowej wzmacniającej dno basenu terminala DCT2 w Gdańsku.

Ten nowatorski, jak na polskie warunki, projekt zrealizowały wspólnie spółki: Besix, NDI, Masfalt z Grupy CRH oraz LOTOS Asfalt.
– Do wzmocnienia dna basenu terminala kontenerowego użyto 81 tzw. materacy asfaltowych FOSA (z ang. fibered open structure asphalt) – mówi Adam Ciołkowski Dyrektor ds. Handlowych spółki LOTOS Asfalt – W ramach ich prefabrykacji skorzystano z najbardziej sprawdzonych asfaltów typu 50/70. Dzięki ich zastosowaniu terminal nie będzie miał problemów z bieżącą obsługą statków, których zanurzenie wynosi nawet 16 metrów. Wymiary materaców wynoszą 35m x 10m x 0,3m.

DCT jest jedynym terminalem głębokowodnym działającym w Polsce i największym na Morzu Bałtyckim. Oddano go do użytku w 2007 r. W ub.r. terminal przeładował blisko 1,3 mln kontenerów.

Źródło: www..rynekinfrastruktury.pl