Firma Doosan Bobcat ogłosiła objęcie stanowiska Prezesa Doosan Bobcat w Europie, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) przez Alvaro Paciniego.

Będzie on odpowiedzialny za działalność firmy Doosan Bobcat w regionie EMEA, reprezentując marki Doosan, Bobcat, Geith i Portable Power.

Pacini dołączył do Doosan Bobcat w 2011 roku jako Wiceprezes ds. Zakupów w EMEA, następnie w 2013 roku przejął dodatkowe obowiązki i kierownictwo nad systemem zarządzania jakością, a w roku 2015 nad działalnością operacyjną. Wcześniej Pacini pracował dla firmy Faurecia w Brazylii.

Doosan Bobcat rozszerza portfolio produktów i rozwija kanały dystrybucyjne swoich marek sprzętu ciężkiego, kompaktowego i przenośnego. Zdaniem przedstawicieli kadry zarządzającej firmy Pacini może pomóc utrzymać pozytywny impuls.

Jestem przekonany, że dzięki 30-letniemu doświadczeniu Alvaro pomoże nam w dalszym ciągu dostarczać innowacyjne produkty i usługi, których nasi dealerzy i klienci od nas oczekują – powiedział Scott Park, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Doosan Bobcat Inc.

Alvaro Pacini jest absolwentem Universidade São Francisco w Brazylii na kierunku inżynierii mechanicznej, a specjalizował się w dziedzinie silników spalinowych. Tytuł MBA w dziedzinie administracji przemysłowej uzyskał na Instytucie INPG w Brazylii. Jego językiem ojczystym jest j. portugalski, a dodatkowo biegle posługuje się on językiem angielskim, hiszpańskim i francuskim.