21 maja w Pogorzelicach k. Lęborka odbył się dzień otwarty tamtejszej żwirowni. Organizatorem spotkania była firma Roboty Ziemne i Usługi Budowlane Edward Skurewicz.

Spotkanie zorganizowane w Zakładzie Górniczym POGORZELICE II zgromadziło na północy Polski liczną grupę osób związanych z branżą kruszywową wraz z rodzinami. Organizatorem spotkania była firma Roboty Ziemne i Usługi Budowlane Edward Skurewicz przy współudziale firm: Powers Maszyny Sp. z o.o., Volvo Maszyny Budowlane Polska Sp. z o.o., Zaslaw Producent Przyczep i Naczep, PUH Auto-Mobil Sp. z o.o. Wejherowo, Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o., Hiab Polska, Dekpol S.A. oraz SG Eguipment Leasing Polska Sp. z o.o.

Teren zakładu górniczego został zaadaptowany przez wiele stoisk fi rmowych, na których prezentowano najciekawsze maszyny i produkty z przeznaczeniem dla kopalni odkrywkowych. M.in. firma Powers Maszyny przyjechała z ciekawymi propozycjami dla żwirowni ze stajni Kleeman i Rubble Master. Zainteresowanych maszynami nie brakowało – przedstawiciele firm wystawiających swoje produkty mieli pełne ręce roboty.

W ramach atrakcji zorganizowano dynamiczny pokaz maszyn, który zaciekawił nie tylko branżowców, ale i najmłodszych uczestników imprezy. Dużą popularnością cieszyły się także jazdy testowe samochodami terenowymi marki JEEP po terenie żwirowni – kurzu i śmiechu nie brakowało!

W przerwie między pokazami można było wziąć udział w loteriach i konkursach, a spotkania dopełniły koncert zespołu kaszubskiego oraz wspólna biesiada przy dziczyźnie i dobrym winie.